Telefon Zöld szám anyáknak +36 80 414 565

Örülünk, hogy ránk találtál!

Oldalunk az anyaság útján kínál támogatást és közösséget.

Az utat egyedül járjuk, mégsem kell egyedül lennünk. Sokszor egy jó beszélgetés is elég, hogy erőt merítsünk.

Tarts velünk!

Segíthetünk valamiben?
Megköszönjük, ha támogatsz minket!
Minden felajánlásnak örülünk, hogy folytathassuk a munkánkat!

Adományoddal hozzájárulsz, hogy fenntartsuk születési jogokkal kapcsolatos információs, és segítséget nyújtó szolgáltatásunk.
Adományozok

Események

EMMA Műhely – Várandósan


MagNet Közösségi Ház, Kankalin terem

A résztvevők számát 15 főben határoztuk meg, ezért arra kérünk benneteket, hogy mindenképpen időben regisztráljatok. Ha regisztráltatok és nem tudtok részt venni, jelezzétek nekünk az info@emmaegyesulet.hu címen. ➤ Regisztrációs link: t.ly/2vE0v Meghívott vendég: Entz Sári, perinatális tanácsadó, művészetterapeuta. Várandós vagy? Tervezed a gyermekvállalást? Többet és/vagy másképpen szeretnél beszélgetni a várandósságról? Sorstársakat keresel? Mi az EMMA Műhely? […]

Részletek

Wild Anna szólóest & EMMA Egyesület támogatói buli


Nyitott Műhely

Wild Anna, zeneterapeuta és zenész, egy rendkívül különleges szólókoncerttel lepi meg a közönséget a Nyitott Műhelyben az EMMA Egyesület javára. Ha vágysz a bátorságot, belevalóságot és mély élményt sugárzó zenére, gyere el, és légy részese egy emlékezetes közösségi eseménynek! Támogasd az EMMA munkáját velünk együtt!

Részletek

További hírek, események

Személyes történetek

Számomra a legnehezebb az anyaságban az emberi kapcsolatok hiánya és az ezzel összefüggő magány érzése. Elcsépelt, de tényleg társas lények vagyunk, és a mai társadalomban az anyák nagyresze elszigetelten él segítség nélkül. (tovább…)

További történetek

Neked is vannak olyan érzéseid, gondolataid, amik nehezen viselhetők? Jó lenne elmondani valakinek? Nem kételkedünk, nem vonjuk kétségbe. Emma vonal


Sajtómegjelenések

Az aranyóra nagyon fontos, de pótolható
Dívány

Az aranyóra nagyon fontos, de pótolható

Sokunkat foglalkoztat a gondolat, vajon mire emlékszik egy kisbaba a saját születéséről, a méhen belül tapasztalt élményekből. Hogy éli meg a világrajövetelét, és később milyen emlékeket tárol róla? Vajon egész életünkben cipeljük ennek minden terhét, vagy nem véletlenül vész homályba?

Azért fizetünk a szülésért, hogy biztonságban érezzük magunkat
WMN

Azért fizetünk a szülésért, hogy biztonságban érezzük magunkat

Még mindig nagyon érzékeny és sok tekintetben tabusított téma a szülés, hiszen az alap hozzáállás, hogy „nem mindegy, mi történt, hiszen mindketten egészségesek vagytok?!”. Hát, nem mindegy. Akkor sem, ha (látszólag) mindenki egészséges lesz végül. Csak mondom, hogy 1994 óta elismert orvosi tény, hogy a traumatikus szülés okozhat poszttraumás stressz-szindrómát, ami hasonlít ugyan a szülés utáni depresszióra a tünetek tekintetében, de a kezelése mégis más. Ez azért nagyon fontos, mert a szülés során szerzett traumák egy része igenis elkerülhető.

Egy rossz mondat is traumatizálhat a szülőszobán
NLC

Egy rossz mondat is traumatizálhat a szülőszobán

A szülési trauma kapcsán általában a halvaszülés vagy komolyabb komplikációk jutnak eszünkbe, pedig a rossz bánásmód, a lekezelő hangnem, a tájékoztatás hiánya is vezethet traumához.

Óriási szükség lenne működő állami ellátórendszerre
Mérce

Óriási szükség lenne működő állami ellátórendszerre

"A jelenlegi hiányosságokat orvosolandó a PATENT már létrehozott egy alapvető témákat áttekintő infópakkot, és most a NANE és az EMMA egyesületekkel egy közös útmutatón dolgozik a krízis ellátásában aktív szervezetek, szakemberek és laikus segítők, számára is. "