EMMA segélyVonal – önkéntes segítő képzés 2022

Meghosszabbítottuk a jelentkezési határidőt, az új időpont: 2022. szeptember 29., csütörtök.

Az EMMA segélyVonal egy ingyenesen hívható anonim segélyvonal anyáknak, szülés előtt és szülés után, az anyaság bármely szakaszában. Az EMMA Vonalat megkeresők igényük szerint támogatást, tájékoztatást és információt kapnak segítőinktől, szükség esetén pedig segítséget abban, hogy a megfelelő szakemberhez eljussanak. 2022-ben 14 új önkéntes segítő képzését tudjuk biztosítani.

Várjuk jelentkezésedet, ha:

• te magad is anya vagy, mivel a segélyvonalon elsősorban sorstárstámogatás történik,
  • az önkéntes munka beilleszthető a napi rutinodba,
  • részt veszel az összes képzési napon, ami magában foglalja a 2X3 órás sajátélmény feldolgozó csoportot is,
  • két éves időtartamra elkötelezed magad az EMMA Vonalon végzett önkéntes munka mellett,
  • havonta legalább két alkalommal két-két órás időtartamban ügyeletet vállalsz,
  • részt veszel a havi szupervíziókon és esetmegbeszélőkön,
  • vezeted a segélyvonalon végzett munkához kapcsolódó adminisztrációt,
  • vállalásod szerint válaszolsz az e-mailben érkező kérdésekre,
  • magabiztosan kezeled a Google platformokat, és a Facebookot,
  • tevékenységedet az EMMA Egyesület Etikai kódexét betartva végzed (Etikai kódex elérhető itt: https://emmaegyesulet.hu/wp-content/uploads/2019/06/Magatartas_kodex_EMMA_Egyesulet_vegleges.pdf ).

A képzés tematikája:

• EMMA történetisége,
  • az “EMMÁS” szemlélet,
  • a szülés mint kitüntetett női életesemény,
  • a szülés mint emberi jogi kérdés,
  • a szülés, anyaság mint feminista ügy,
  • trauma és gyógyulás,
  • a társas támasz,
  • a segítő beszélgetés alapjai,
  • kommunikációs technikák.

A jelentkezési határidőt meghosszabbítottuk! Ha szívesen csatlakoznál hozzánk, 2022. szeptember 29. éjfélig küldj egy rövid önéletrajzot és motivációs levelet az alábbi címre: info@emmaegyesulet.hu. Tárgy: EMMA KÉPZÉS 2022

1. szeptember 29-ig  értesítünk arról, hogy kiválasztottunk-e a csoportos interjúra.

Interjúk időpontjai:

• 2022. október 3., 10-13 óra
  • 2022. október 4., 10-13 óra

A jelentkezésed elfogadásáról 2022. október 10-ig e-mailben értesítünk.

Képzési és önismereti időpontok Budapesten, személyes jelenléttel, naponta 10-16 óra között:

• október 14, 10-16 óra
  • október 15, 10-16 óra
  • október 21, 10-13 óra
  • október 28, 10-13 óra
  • november 3, 10-16 óra
  • november 4, 10-16 óra
  • november 11, 10-16 óra

Ha bármilyen kérdésed van, írj nekünk az info@emmaegyesulet.hu címre.

Várunk szeretettel!

EMMA Egyesület