Telefon Zöld szám anyáknak +36 80 414 565

Örülünk, hogy ránk találtál!

Oldalunk az anyaság útján kínál támogatást és közösséget.

Az utat egyedül járjuk, mégsem kell egyedül lennünk. Sokszor egy jó beszélgetés is elég, hogy erőt merítsünk.

Tarts velünk!

Segíthetünk valamiben?
Megköszönjük, ha támogatsz minket!
Minden felajánlásnak örülünk, hogy folytathassuk a munkánkat!

Adományoddal hozzájárulsz, hogy fenntartsuk születési jogokkal kapcsolatos információs, és segítséget nyújtó szolgáltatásunk.
Adományozok

Események

EMMA Műhely – Várandósan


MagNet Közösségi Ház, Kankalin terem

A résztvevők számát 15 főben határoztuk meg, ezért arra kérünk benneteket, hogy mindenképpen időben regisztráljatok. Ha regisztráltatok és nem tudtok részt venni, jelezzétek nekünk az info@emmaegyesulet.hu címen. ➤ Regisztrációs link: t.ly/2vE0v Meghívott vendég: Entz Sári, perinatális tanácsadó, művészetterapeuta. Várandós vagy? Tervezed a gyermekvállalást? Többet és/vagy másképpen szeretnél beszélgetni a várandósságról? Sorstársakat keresel? Mi az EMMA Műhely? […]

Részletek

Wild Anna szólóest & EMMA Egyesület támogatói buli


Nyitott Műhely

Wild Anna, zeneterapeuta és zenész, egy rendkívül különleges szólókoncerttel lepi meg a közönséget a Nyitott Műhelyben az EMMA Egyesület javára. Ha vágysz a bátorságot, belevalóságot és mély élményt sugárzó zenére, gyere el, és légy részese egy emlékezetes közösségi eseménynek! Támogasd az EMMA munkáját velünk együtt!

Részletek

További hírek, események

Személyes történetek

Szerettem az elfogadást, ahol sokfélének lehetett lenni, szerettem az egymásra figyelést, a bajtársiasságot. Szeretem bennetek az ítélkezésmentességet, a valódi, nyitott szívű segíteni akarást. Köszönöm, hogy vagytok!

Petrucz Vanda Sarolta

További történetek

Neked is vannak olyan érzéseid, gondolataid, amik nehezen viselhetők? Jó lenne elmondani valakinek? Nem kételkedünk, nem vonjuk kétségbe. Emma vonal


Sajtómegjelenések

Szakértők szerint történelmi lépés a hálapénz kriminalizálása
Transparency

Szakértők szerint történelmi lépés a hálapénz kriminalizálása

November 10-én került sor a Transparency International Magyarország és a Magyar Női Érdekérvényesítő Szövetség (Női Érdek) közös, Speak up for Women! című, a korrupció és a társadalmi nemek kapcsolatát feltáró programjának záróeseményére. Az online panelbeszélgetés során a résztvevők azt a kérdést járták körül, hogy vajon 2021-től megszűnhet-e a hálapénz Magyarországon.

“Persze, hogy nem tűnt el a hálapénz. Kiszámlázom. Ennyi”
24.hu

“Persze, hogy nem tűnt el a hálapénz. Kiszámlázom. Ennyi”

„Persze, hogy nem tűnt el a hálapénz. Kiszámlázom. Ennyi” - "Melyek a szülészet jelenlegi problémái, ezeknek mik a fő okai, illetve milyen előrelépési lehetőségek vannak? A problémák feltárása során a K-Monitor és az EMMA Egyesület közösen kidolgozott javaslatait szemlézzük. Ez az írásunk a Reformok a szülészetben című cikksorozatunk első, bevezető része."

A választott orvoshoz való ragaszkodást valahogy ki kellene radírozni az emberek fejéből
444!

A választott orvoshoz való ragaszkodást valahogy ki kellene radírozni az emberek fejéből

A K-Monitor és az EMMA Egyesület keddi rendezvényén szakértők beszélgettek arról, miért van, és mit lehetne tenni a hálapénzzel. Egy amerikai orvos pedig bemutatta a kutatást, amit több mint ezer magyar nő megkérdezésével végzett még 2014-ben, és amiből kiderült, hiába fizetnek a nők a szülészorvosnak, az orvosválasztás miatt még nagyobb eséllyel is végeznek rajtuk orvosi beavatkozást a szülés során.

Azért fizetünk a szülésért, hogy biztonságban érezzük magunkat
WMN

Azért fizetünk a szülésért, hogy biztonságban érezzük magunkat

Még mindig nagyon érzékeny és sok tekintetben tabusított téma a szülés, hiszen az alap hozzáállás, hogy „nem mindegy, mi történt, hiszen mindketten egészségesek vagytok?!”. Hát, nem mindegy. Akkor sem, ha (látszólag) mindenki egészséges lesz végül. Csak mondom, hogy 1994 óta elismert orvosi tény, hogy a traumatikus szülés okozhat poszttraumás stressz-szindrómát, ami hasonlít ugyan a szülés utáni depresszióra a tünetek tekintetében, de a kezelése mégis más. Ez azért nagyon fontos, mert a szülés során szerzett traumák egy része igenis elkerülhető.