EMMA Műhely: “Katarzis vagy krízis?” – A traumatikus szülés

ERöMŰVHÁZ, 1077 Budapest, Wesselényi utca 17.

“Nem érte meg. Az emberek azt mondják, legyek hálás. De én képtelen vagyok megszabadulni a gondolattól, hogy ha nincs a gyerek, akkor nem kellett volna keresztülmennem ezen az egészen. Bűntudatom van. Mert persze tudom, hogy nem ő tehet róla.”
(Az idézetet és az esemény címét Sheila Kitzinger: A szülés árnyékában című könyvéből kölcsönöztük.)

Szeretettel várunk Benneteket az "EMMA Műhely" következő eseményére. Témánk - a Ti kérésetekre - újra a traumatikus szülés.

Mitől válik traumatikussá egy szülés? Mik a tünetek? Mit tehet a környezet? Mit tehet az anya? Mik a lehetőségek a gyógyulásra? Elkerülhető-e egyáltalán?

A témára való tekintettel erre az eseményre csak nőket várunk. A csoport biztonságos teret nyújt arra is, hogy a történeteinket megoszthassuk egymással.

Program:

9:45 - 10:00 Regisztráció
10:00 - 13:00 A szülési trauma természetéről - Schmidt Erika (EMMA Egyesület)
Közben kávészünet.

Az EMMA Egyesület szervezésében, a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával.

EMMA Műhely: “Katarzis vagy krízis?” – A traumatikus szülés