EMMA Műhely: Anyaságunk története

MagNet Közösségi Ház, 1062 Budapest, Andrássy út 98. – Bojtorján terem

Olyan beszélgetésre, tapasztalatcserére, együttes gondolkodásra hívunk benneteket, ahol témánk az anyaság lesz. A legtöbbet egymás élményeiből tanulhatunk, az együttlét lehetőség arra is, hogy feltöltődve és megerősödve térjünk vissza a hétköznapjainkba. Hozzátok el kérdéseiteket, tapasztalataitokat és tudásotokat, osszuk meg egymással mindazt, ami a saját életünkbe beépíthető.

“Öt gyermekes anyaként az a tapasztalatom, hogy nincsen recept. Ami az egyik gyereknél jól bevált, azzal a másiknál csődöt mondhatunk. Egy valami azonban közös: annak a felismerése, hogy a támogató környezet milyen sok tudást, tapasztalatot, erőt és biztonságot tudott és tud adni a hétköznapokban. Anyaságunknak nem lenne szabad magányban, szomorúságban, kételyek közt és kiszolgáltatottságban telnie.” (Fazakas Pálma, EMMA Egyesület)

“Ordít, nem tudod mi baja, a szoptatástól rettegsz, mi van ha nem leszel képes rá? Az eleje nehéz. Ha nincs támogató környezet, olyan, aki sikeresen megoldotta már, vagy ismeri a folyamatot, bizony lehet, hogy feladod. Például itt a “szaranya” egyik pontjának eredete. Az esetek nagy részében a félelmeink gátolnak meg a szülésben, szoptatásban, a sikereink elérésében. De a “szaranya” ráhúzása a dologra, nem túl konstruktív, nem segít semmit. Csak egy félelmekkel teli anya, akinek támogatás kellene, nem gúnynév. Senki sem születik mindentudónak. Nem “szaranya”, csak mert adott pillanatban nem kapta meg azt a támogatást, amire szüksége lett volna.” (Rózsa Tünde)

Program:

9:45 - 10:00 Regisztráció
10:00 - 13:00 Beszélgessünk az anyaságról - meghívott vendég Fazakas Pálma, az EMMA Egyesület munkatársa, öt gyermeket nevelő anya.
Közben kávészünet.

Az EMMA Egyesület szervezésében, az adományaitokból finanszírozva.

EMMA Műhely: Anyaságunk története