Elfeledett szülés – Szülés és anyaság a reprodukciós diskurzusban

Meghívó

Időpont: 2014.április.29., 10:00-14:00

Helyszín: MagNet Közösségi Ház  http://www.magnethaz.hu/category/kapcsolat/

1062 Budapest, Andrássy út 98

Hogyan és miért szorult perifériára a szülés a nőmozgalmi diskurzusban? Egyenrangú reprodukciós jog-e a szülés? A női identitás alakulásában mi a szerepe a szülésélménynek? Átéljük, megéljük vagy túléljük a szülést? Miért tabu még mindig a szülészeti erőszak?

9:30-10:00 – Regisztráció

10:00-11:30 – Kerekasztal beszélgetés

Tóth Györgyi (NANE), moderátor

Acsády Judit, tudományos főmunkatárs (MTA TK SZI)

Lukács Judit, bába

Schimcsig Nóra, dúla

Spronz Julia, Patent Egyesület

11:30-12:00 – Kávészünet

12:00-13:30 – Csoportmunkák

 

Csoportmunka I: Szülés, anyaság, női identitás

Vezeti: Schimcsig Nóra, dúla

Csoportmunka II: Feminizmus, szülés, szülészeti erőszak

Vezeti: Spronz Júlia, jogász

Regisztráció: Elfeledett szülés – Regisztráció

Az esemény támogatója a Norvég Civil Támogatási Alap (http://norvegcivilalap.hu/).

 

A Születésház Egyesület (www.szuleteshaz.hu) szervezésében, a Norvég Civil Támogatási Alap (http://norvegcivilalap.hu/) támogatásával.

Facebook esemény linkje:

https://www.facebook.com/events/844602978886842/

 

A nők alapvető emberi joga, hogy szabadon és felelősen rendelkezhessenek szexualitásukkal: megőrizhessék a szexuális és a reprodukcióval kapcsolatos egészségüket, kényszertől, erőszaktól és megkülönböztetéstől mentesen élhessenek vele, és kontrollálhassák azt. Ebbe a szülés körülményeinek meghatározása éppúgy beletartozik, mint a szexuális felvilágosításhoz, a fogamzásgátláshoz, és a biztonságos abortuszhoz való jog: minden nő alapvető emberi joga, hogy a személyes döntését tiszteletben tartó, kulturálisan érzékeny, nőközpontú ellátásban részesüljön. A nők által tapasztalt szülészeti erőszak általában a tekintélyelvű ellátási formából ered. A szülészeti ellátásban így fellelhető strukturális erőszak a nők elleni erőszak egy formája.

norway_kicsibbEEA_kicsibbdemnet_kicsibb_uj CF_kicsiBasic CMYKOkotars_kicsibb

kicsi                                        STEG kör roncs_peti_szerkesztve1

 

csaladhalo2

 

 

 

André da Loba, Hanna Putz, www.4thtrimesterbodies.com
André da Loba, Hanna Putz, www.4thtrimesterbodies.com