Telefon Zöld szám anyáknak +36 80 414 565

Örülünk, hogy ránk találtál!

Oldalunk az anyaság útján kínál támogatást és közösséget.

Az utat egyedül járjuk, mégsem kell egyedül lennünk. Sokszor egy jó beszélgetés is elég, hogy erőt merítsünk.

Tarts velünk!

Segíthetünk valamiben?
Megköszönjük, ha támogatsz minket!
Minden felajánlásnak örülünk, hogy folytathassuk a munkánkat!

Adományoddal hozzájárulsz, hogy fenntartsuk születési jogokkal kapcsolatos információs, és segítséget nyújtó szolgáltatásunk.
Adományozok

Események

EMMA Műhely – Várandósan


MagNet Közösségi Ház, Kankalin terem

A résztvevők számát 15 főben határoztuk meg, ezért arra kérünk benneteket, hogy mindenképpen időben regisztráljatok. Ha regisztráltatok és nem tudtok részt venni, jelezzétek nekünk az info@emmaegyesulet.hu címen. ➤ Regisztrációs link: t.ly/2vE0v Meghívott vendég: Entz Sári, perinatális tanácsadó, művészetterapeuta. Várandós vagy? Tervezed a gyermekvállalást? Többet és/vagy másképpen szeretnél beszélgetni a várandósságról? Sorstársakat keresel? Mi az EMMA Műhely? […]

Részletek

Wild Anna szólóest & EMMA Egyesület támogatói buli


Nyitott Műhely

Wild Anna, zeneterapeuta és zenész, egy rendkívül különleges szólókoncerttel lepi meg a közönséget a Nyitott Műhelyben az EMMA Egyesület javára. Ha vágysz a bátorságot, belevalóságot és mély élményt sugárzó zenére, gyere el, és légy részese egy emlékezetes közösségi eseménynek! Támogasd az EMMA munkáját velünk együtt!

Részletek

További hírek, események

Személyes történetek

Világossá vált számomra, hogy vágyaimnak, álmaimnak helye van, hogy nem csak én gondolkodom így… Erős, jó energiákkal teli, csodálatos női kör ez, ahol az anyaság és nőiség ereje egyszerre van jelen.

(tovább…)

További történetek

Neked is vannak olyan érzéseid, gondolataid, amik nehezen viselhetők? Jó lenne elmondani valakinek? Nem kételkedünk, nem vonjuk kétségbe. Emma vonal


Sajtómegjelenések

Szerződéssel tenné transzparensebbé az orvosfogadást az orvosi kamara
444!

Szerződéssel tenné transzparensebbé az orvosfogadást az orvosi kamara

Január elsejétől tilos lesz hálapénzt fizetni az állami egészségügyi ellátásban, és küszöbön áll annak korlátozása is, hogy az orvosok a magánpraxisukban fogadott betegeket a kórházi infrastruktúra (gépek, hely és személyzet) terhére az állami ellátásban is kezelhessék. A megkezdett reform alapvetően alakíthatja át, tisztíthatja meg a korrupciótól a magyar egészségügy működését, most azonban úgy látszik, a szülészeti-nőgyógyászati ellátásnak sikerült elérnie, hogy az utóbbi fontos összeférhetetlenségi szabály (a magán- és az állami ellátás szétválasztása) ne vonatkozzon erre a területre. Hogy pontosan mit is jelent ez az alku, az várhatóan az egészségügyi törvény márciusra ígért részletszabályaiból derül majd ki.

Azért fizetünk a szülésért, hogy biztonságban érezzük magunkat
WMN

Azért fizetünk a szülésért, hogy biztonságban érezzük magunkat

Még mindig nagyon érzékeny és sok tekintetben tabusított téma a szülés, hiszen az alap hozzáállás, hogy „nem mindegy, mi történt, hiszen mindketten egészségesek vagytok?!”. Hát, nem mindegy. Akkor sem, ha (látszólag) mindenki egészséges lesz végül. Csak mondom, hogy 1994 óta elismert orvosi tény, hogy a traumatikus szülés okozhat poszttraumás stressz-szindrómát, ami hasonlít ugyan a szülés utáni depresszióra a tünetek tekintetében, de a kezelése mégis más. Ez azért nagyon fontos, mert a szülés során szerzett traumák egy része igenis elkerülhető.

A Dorko “Nő Erő Jövő” kampánya az Ukrajnából menekült nőket segíti
Glamour

A Dorko “Nő Erő Jövő” kampánya az Ukrajnából menekült nőket segíti

Olyan szervezetet keresett a márka, akikkel összefogva minél több nőt tudnak elérni, és célzott módon a segítségükre lenni, különös tekintettel a nagy létszámban érkező várandós és kisgyerekes édesanyákra.

Nem vagytok egyedül!
NLC

Nem vagytok egyedül!

„Nagyon sokszor érzem azt, hogy nem akarok anya lenni, holott az vagyok. Naponta küzdök a bűntudattal, hogy rosszul csinálom. Ideges, következetlen és türelmetlen vagyok, sokszor felemelem a hangom, van, hogy ordítok a gyerekeimmel. Azt érzem, rajtam kívül senki se ilyen, nincs sorstársam, akivel megoszthatnám a kétségbeejtő gondolataimat. Még én is félek tőlük. Rohadtul egyedül érzem magam. Ebbe bele lehet roppanni.”